Ak ste doteraz mali pocit, že rok sa vlečie a neutečie, tak…asi nežijete na rovnakej planéte ako ja! 2020 je divoký od prvého nádychu kovovej Krysy! Jej nádychom sa myslí začiatok decembra minulého roku, kedy začal mesiac Krysy. Hektické predvianočné obdobie, pár dni papkania a potom prišli správy z Číny, ktoré zatienili aj každoročné bujaré oslavy Nového Čínskeho Roku. Som si istá, že i váš rok 2020 je proste masaker. Ale v júni konečne príde túžobne očakávaní sloboda. Tak si poriadne užite! A ako možete tento mesiac využiť, aby ste načerpali všetku energiu, ktorú vám kolo roka ponúka: tak o tom bude tento článok.

 

Kôň je vášeň

Znameniu Koňa vládne najmocnejší Oheň. Je to vrchol energií roka. Maximálny plameň, žiar a rozmach. Tento mesiac chodťe do všetkého naplno. Naplňte svoje potreby až po okraj. Milujte sa a smejte sa. Navštívte všetky večierky a koncerty do 100 ľudí, vo vašom okolí. Teraz je tá chvíľa, aby ste dohnali týždne strávené v karanténe a poriadne si to užili. Ak sa v popise spoznávate, je možné, že nejaký ten ohnivý tátoš dominuje i vo vašom astrotype. Táto energia je totiž veľmi silná, nedá sa spútať a musí proste ísť von a to naplno. Predstavte si rockera, ako to mastí vo svojom živle na pódiu- a strhne aj vás. TOTO presne robí s ľuďmi Kôň. 

 

To najdôležitejšie na začiatok 

A tento mesiac by ste sa ako on, mali správať aj vy. 🙂  Ukázať sa medzi ľudmi, ísť do spoločnosti, v práci sa zúčastňovat porád a dávať von svoje nápady- aby ste naplnili a využili potenciál toho, čo tento mesiac ponúka, musí vás proste byť vidieť.

 

Kôň a Kua 1 – Kariéra

Kôň vás má doviesť do cieľa- takže 1. aký je váš cieľ, vidíte ho pred sebou? Čo chcete tento rok dosiahnuť?  Nápovedu poskytne vaša vášeň. Ak ju voči svojmu zamestnaniu necítite- tak prečo tam trávite čas? Teraz nie je čas na to, drieť sa ako taký vôl- ak  budete robiť to, čo vás vnútorne napĺňa, okolie to z vás vycíti a pôjdu za vami. To je devíza Koňa- svojou vášňou priťahuje to správne publikum. A tiež zákazníkov. 

 Podnikatelia– dajte vedieť o tom, čo robíte, pre koho to robíte a PREČO to robíte. A samozrejme pri popisovaní prínosov spolupráce s vami myslite na výhody, ktoré prinesú vašim zákazníkom.

 Zamestnanci, dajte o sebe vedieť na porade a pred šéfom. Nech vidí, že ste človek na správnom mieste.

Ale hlavne choďte na schôdzky a ukazujte sa. Nemusíte tajtrlíkovať pred šéfovou kanceláriou, proste choďte na firemné akcie alebo pohárik s kolegami. Takto sa utužuje kolektív.

 

Kôň a Kua 2- Vzťahy

Rovnakú vášeň musí byť cítit vo vašich vzťahoch. Či už v tých kamarátskych alebo hlavne v partnerskom. Váš manžel, partner, priateľ- všetci tú sú pre to, aby rozšírili vaše JEDNO na DVA. Pre emancipovanú ženu, ktorá si zaplatí svoje účty je partner luxusnou čerešničkou na torte. Vychutnajte si ju. Teda ho. Váš vzťah. Zo spoločných zážitkov budete totiž čerpať energiu po celý zvyšok roka. Alebo spoločného života…

 

Kôň a Kua 3- Rodina

Sloboda, pohyb a príroda- to, čo má rád Kôň, ocení aj vaša rodina. “Vyveďte” ju von. Spoločné výlety do prírody sú presne to, po čom Kôň túži celou svojou bytosťou. Večerné posedenie pri ohni vytvorí atmosféru vzájomnej blízkosti. Spomínate si ešte na večer pri táboráku, kedy ste sa odvážili povedať aj to, čo ste počas dňa držali v sebe? Po západe slnke k sebe majú ľudia bližšie…

 

Kôň a Kua 4- Bohatstvo

Hádate správne, maximalizácia sa dotýka aj tejto oblasti. Ale pozor, v dvoch smeroch:

1.) Ak naplno prejavíte svoju vášeň, objednávky a bonusy sa k vám len pohrnú. Uvidí to vesmír i váš šéf a brána k hojnosti bude otvorená.

2.) Vy sami budete mať chuť “dopriať si”,takže hrozia rozverné nákupy a bezhlavé míňanie peňazí. Ak nechcete vyčerpať svoj limit, nájdite si nejakého Psa,  a nákupy s ním skonzultujte.

Čo sa týka hojnosti, tak tá nie je len o peniazoch. Každý človek považuje svoje bohatstvo niečo iné- a peniaze sú len smenný prostriedok, za ktorý si to môžete kúpiť. Alebo ani nemusíte, niektoré veci sú zdarma. Ako slnko na tvári a vietor vo vlasoch. Spoločné zážitky, smiech a kamarátstvo- ani to si nekúpite za peniaze. Ale rozhodne vám ten život spríjemnia.

 

Kôň a Kua 5- Moje ja & Môj stred

Tento mesiac sa nenechajte tlačiť do ničoho, čo nepovažujete za správne a s čím sa nestotožňujete. Kôň neznáša obmedzovanie svojej slobody- je to istá vstupenky k tomu, že vás opustí. Má rád veľký priestor, prírodu, voľný pohyb fyzicky alebo v rámci životného smerovania. Pocit, že môže všetko a všade, má zakorenený hlboko v sebe. Jeho potenciál je ohraničený len plameňom jeho vášne. 

Robte pravidelné prestávky. Kôň má tendenciu ísť do všetkého naplno a zvlášť vodné znamenia to môže veľmi vyčerpat (Prasa, Krysa, Byvol). Ale všetci by sme mali pravidlne odpočívať a nehnať sa z akcie do akcie. 

 

Kôň a Kua 6- Pravidlá & Nápomocní priatelia

Tak pravidlá idú tento mesiac bokom.  Obmedzovaní sme boli až príliš dlho. I pre ľudí, ktorí sú kovoví, t.j. podľa nejakého systému sa odvíja celý ich deň, bude tento mesiac znamenať rozvoľnenie. A doprajte si ho! Ale jedno pravidlo by som predsa len vypichla: nevrhajte sa bezhlavo do každej akcie, ktorá vám príde ako skvelý nápad. Všetko chce energiu a tá nie je neobmedzená. Ak vyčerpáte svoj zdroj energie, telo si ju začne brať z vašich telesných orgánov a začne rapídne chradnúť. Takže nejaká regulácia je predsa len na mieste. Stravujte sa zdravo- jedzte zelené, odľahčené jedlá a nezaťažujte svoj organizmus ťažkými, mastnými jedlami. 

Nápomocní priatelia: ak vás bude vidieť a budete navonok komunikovať svoje potreby, sami si vás nájdu. A podajú pomocnú ruku. Využite ju! 

 

Kôň a Kua 7- Budúcnosť & projekty

Pokračovanie Kua – práca, kariéra a životné smerovanie. Rok Kovovej Krysy je rokom nových začiatkov. Začína nové 12 ročie kovových energií, ktoré sú priamo zamerané na ZMENU, ZLEPŠENIE, KVALITU a SPRÁVNE ROZHODNUTIE. Ak cítite, že potrebujete zmenu, choďte do nej. Nebojte sa a verte vedeniu energií, ktoré sú silnejšie než vy sami. Ak im budete vzdorovať, zbytočne sa pripravíte o silu. Život vám ponúka surf, na ktorom sa môžete ľahko zviesť na jeho vlne, alebo silnú protiprúd vody, keď budete plávať proti prúdu.

 

Kôň a Kua 8- Vedomosti & priestor

Priestor: Energia Koňa je energiou voľnosti. Malý byt alebo pobyt medzi štyrmi stenami, obmedzuje ducha, ktorý túži po voľnosti. Doprajte mu ju. Doma často vetrajte, pri upratovaní sa zbavujte všetkého, čo vo vás nevyvoláva radosť a neteší vás. Nechajte si doma len také veci, ktoré vás tešia. Ktoré vyvolávajú príjemné spomienky.

Vedomosti: Rok rýchlej Kovovej Krysy praje rôznym vzdelávacím kurzom, on-line kongresom aškoleniam. Či už ich navštevujte z vlastnej vôle, alebo preto, že musíte (v rámci zmien, ktoré priniesol covid-19), ak si môžete vybrať, prijímajte len tie vedomosti, ktoré s vami rezonujú. Ktoré vám pomôžu dostať sa o kus bližšie k životnému cieľu.

Kua 8 náleží živlu Zem, ktorá predstavuje ústa- prijíma potravu, spracováva ju a následne z nej čerpá energiu pre celý organizmus. Tak si predstavte, ako by na tom bolo vaše fyzické telo, ak by ste slepo konzumovali všetko, čo vám ponúknu. Vyberajte si! A to isté sa týka aj priestoru- nezahlcujte svoj životný priestor nadbytkom. Obklopte sa len tým, čo vám slúži alebo vás teší. 

 

Kôň a Kua 9- Naplnenie & šťastie a sláva

Ako sa hovorí- to najlepšie na koniec. Energia tohoto mesiaca je o slobode. O voľnom lete v ústrety všetkému, na čom vám záleží. Na čo sa tešíte a čo milujete. Ak chcete dosiahnuť svoje ciele, musíte ich mať stále pred očami. Máte svoju nástenku snov? tzv. Visionboard je veľmi populárnym prostriedkom, ako mať svoje sny a ciele stále pred sebou. Ideálne na pozícii Fénixa- t.j. tam, kde sa najčastejšie pozeráte. Na pracovnom stole to bude vedľa monitora, alebo nad ním. Máte takto znázornené tie svoje vízie?

 

 

Radosť,  vášeň, zábava a smiech…

Spoločnosť ľudí a oslava vašich úspechov…

Akcia, voľnosť a sloboda…

V energetickej rovine sú to všetko synonymá prvku Oheň.Tak dajte nohy do strmeňov a vychutnajte si tú opojnú jazdu, ktorá vás čaká tento mesiac.

 

Vaša,

Michaela

 

Czech koruna
Euro