Vitajte v prísnom mesiaci Psa! Čo nám prinesie, sa dozviete práve v tomto článku:

Kariéra, práca a podnikanie

Urobte si poriadok v tom, čo budete robiť ďalej.

Tento mesiac nie je vhodný k začínaniu nových projektov, náročných na čas alebo kontrolu.

Blíži sa koniec roka, takže by ste mali venovať čas jeho zhodnoteniu.

Pes, ako hlavný predstaviteľ jangového kovu, je veľký pracant, ovláda reč čísiel. Nemá miesto pre emócie alebo domnienky, chce to jasne– a na tvrdo- čierne na bielom! Potrebuje zrozumiteľne nastavené pravidlá, podľa ktorých pôjde bez reptania ďalej. Preto je október skvelým mesiacom pre nastavenie rozpočtov a plánov na budúci rok.

Téme zhodnotenia roka sa budeme venovať vo FB skupine Femme Shui od 12.10.2020 – pridajte sa! Hosťujúca expertka na time management Denisa Jaukerová si pre vás pripravila niekoľko skvelých tipov.

Prekonajte presvedčenie, že nový rok sa začína 1.1.! Trajektória, ktorou pôjdete sa vytvára dávno predtým- a počína práve tento mesiac.

Zhodnoťte svoje úspechy a neúspechy, pripravte účtovníctvo, 


…a na všetko si stanovte deadline!

Energia Psa, kovu a jangu si veľmi dobre rozumie s energiou času, ktorý má mať jasne ohraničený. Čím detailnejší plán vytvoríte, tým jednoduchšia bude vaša cesta k cieli pre rok 2021.

Podľa cyklu nadväznosti prvkov vieme, že kov rodí vodu a v ľudskej reči to znamená, že vďaka nasledovaniu pravidiel sa dostanete do flow, kde vám to už potečie úplne samé.

Pes, ako predstaviteľ Kua 6- oblasti nápomocní priateľov, priam nabáda, aby ste k svojej činnosti i vy využili pomoc- priateľov alebo dodávateľov. Tak či onak, si jasne určite pravidlá spolupráce a dátum dodania služby. Ak máte pochybnosti o ich zodpovednosti alebo dochvíľnosti, tak si radšej vyberte niekoho iného. Ľutovali by ste.

Peniaze

Energia peňazí ide ruku v ruku s predchádzajúcou oblasťou. Spočítajte, ako na tom ste a zhodnoťte svoje úspory. A to nielen peňažné ale aj hodnotové- viete vôbec, v čom spočíva vaše bohatstvo? Či je to láska, zdravie, harmonické vzťahy, milujúci partner, zdravé deti- tento mesiac sa o všetko musíte dobre postarať.

Vzťahy

Tešili ste sa na farebnú jeseň, prechádzky v parku, so sebou našľahané latté v recyklovateľnom kelímku a vedľa vám na deka zahrieva miesto urastený junák v károvanej košeli?

No dobre, puberta pri seriáli Gilmore Girls si na mne vybrala svoju daň, ale vy máte určite svoju predstavu o tom, ako trávite jeseň. Či už ju vidíte farebnú a voňavú, po kávičkách s kamarátkami, alebo pochmúrnu a sychravú, doma za opršaným oknom s hrubými ponožkami na nohách.

Hlavne pracujte na svojom šťastí a dobrej nálade. A vo vzťahoch to platí dvojnásobne.

Október je totiž najhorším mesiacom pre rozchod. Len si predstavte výraz psa, ktorého niekto odkopne na ulicu. Túto ranu jeho vernosti len ťažko odpustí. Jeseň naozaj nie je vhodný čas zostať sám. Zimu by ste mali prežiť spoločne, zachumlaní pod teplou dekou v teple.


Takže tento mesiac
posilňujte vzťahy.

Správajte sa k sebe navzájom s láskou a úctou, nezabúdajte vyzdvihovať klady svojej polovičky. Ale tiež na dodržiavanie pravidiel.  Bez pevných pravidiel stojí vzťah na vratkých nohách.

Vo vzťahu majú byť rozdelené funkciu pre oboch partnerov. Ste parťáci a jedna jednotka. A úspech vášho vzťahu závisí od vyváženej úrovne energetického vkladu a výdaja od vás oboch. 

Asi všetky vieme, aký je to pocit, keď sme doma na všetko samé. Z toho potom vznikajú hádky, ktoré naštrbujú integritu vzťahu. A to môže viesť až k jeho rozpadu. Ak sa tomuto scenáru chcete vyhnúť, zapracujte na pevnosti vášho vzťahu práve tento mesiac!

Zdravie a imunita

Rovnako posilňujte svoje zdravie. Jesennou témou č.1 je totiž imunita.

Čaká nás veľmi náročné obdobie, sťahovanie kovu umocnené nariadeniami vlády o obmedzení stretávania sa si nutne vyberie svoju daň na ľudskej psychike.

Zamyslite sa, odkiaľ čerpáte energiu?

3 najvýraznejšie oblasti, ktoré nás dotujú sú:

  • Prostredie. Energie prírody sa sťahujú do zeme a vás už tak podporovať nebudú.

  • Strava. Tu môžete zapracovať- obmedzte potraviny, o ktorých viete, že vám škodia a preorientujete sa na zdravú stravu.

  • Ľudská spoločnosť. Kolegovia, kamaráti, ale hlavne rodina.

Koncept tradičnej rodiny prechádza už dlhšiu dobu krízou. I jej sila je tak oslabená. Dokonca sa stáva, že nefungujúca rodina je zdrojom vyčerpania, miesto toho, aby dodávala svojim členom silu. Ak to tak máte vo svojom živote aj vy- zmeňte to ak sa dá. Myslite na to, že tento mesiac nie je vhodný pre rozchody ale ani pre konflikty- boli by oveľa drsnejšie. Snažte sa konfliktom predchádzať a nastavte také pravidlá v rodine, ktoré dajú dostatok priestoru a smerovania každému jednotlivcovi. Rodina je ako reťaz- je len taká silná, ako silný je jej najslabší článok. Tento mesiac je vhodný k posilňovaniu vzájomných vzťahov a pravidiel, ktoré majú viesť k silnejšej rodine ako celku. 

Kua 3- Minulosť predstavuje nielen rodinu, ale aj zdravie

Úroveň zdravia, akou disponujeme teraz, je následkom našich rozhodnutí v minulosti. 

O nutnosti pevných vzťahov už viete- a teraz je čas začať pracovať aj na pevnej imunite. Je to  ochranná škrupina, ktorá by vás až do jari mala ochrániť pred útokom škodlivých prvkov z okolia.

Téme imunity a podpore zdravia z pohľadu TČM i alternatívnej medicíny sa budeme v skupine Femme shui venovať od 6.10.2020. Témou vás prevedie hosťujúca doktorka Veronika Savarijová.

Pravidlá

Dbajte na presné dodržiavanie pravidiel, tento mesiac vám neprejde ani prekročenie o 0,1mm!

Zabezpečte svoj domov pred sťahujúcou sa energiou z vonku. Ochráňte jeho i rodinu pred chladom, neistotou, nedostatok a zlými správami.


Pripravte sa na zimu!

 Skontrolujte všetky spotrebiče, radiátory, bojler, čerpadlá a meradlá… proste všetky technické veci, ktoré vám majú slúžiť a bez ktorých by ste boli v zime nahratí. Verte tomu, že čo má na krajíčku, to sa pokazí. Skúsenosti ma o tom presvedčili o niekoľkokrát. A špeciálne si dajte pozor na spotrebiče v severozápadnej oblasti. To je domovský palác Kovu a Psa a tento účinok sa tu umocňuje.

Október je tiež ideálnym mesiacom pre plány všetkého druhu.

 Ak ste plánovali, že niekedy začnete cvičiť, behať alebo schudnúť letnú pneumatiku (než sa zase nabalíte na Vianoce), tak do toho choďte práve tento mesiac! Ideálne pod vedením niekoho skúsenejšieho (=nápomocný priateľ), s presným harmonogramom. Objednajte si jedálniček na mieru, stiahnite cvičebné videá z youtube- tu by som samozrejme odporučila skutočného a kvalifikovaného trénera z mäsa a kostí, ale v aktuálnej situácii krízového stavu treba pracovať s čím sa dá.

Budúcnosť… interiéru?

Môj dom, môj hrad. Poznáte toto zastaralé príslovie?

Počas letného kurzu Zhmotnite si hojnosť som ho vylepšila na:

Môj dom, ako chrám, pre moju dušu.

To už znie o pár úrovní lepšie, že? Váš domov by totiž mal odrážať vás ako jedinečnú osobnosť, vaše záľuby a život, ktorý žijete.  Každá jedna vec má (mať) svoj význam. Predmety sú nositelia spomienok. Dokážu vyčarovať úsmev alebo príjemnú spomienku, ktorá vás dobre naladí. Takto by mal pôsobiť priestor- permanentne vás dobíjať energiu. Keď to tak nie je, tak je treba sa zamyslieť, čo je dôvodom. Ak chcete porozumieť energii priestoru a ako fanúšičky feng shui rozhodne chcete, inak by ste tu neboli, máte jedinečnú šancu pripojiť sa do môjho 6-týždňového základného kurzu feng shui, ktorý štartuje už v pondelok 5.10.2020!

S týmito informáciami váš domov už nebude čierna diera na čas a energiu- vy ho zmeníte na žiarivú dobíjaciu stanicu.

Inak tento mesiac nie je vhodný k zaobstarávaniu si nových vecí, alebo začínaniu nových projektov. Ako som už písala vyššie, môžete prehlbovať to, čo už funguje- Krysa roku 2020 prahne po nových vedomostiach.

Pes dbá hlavne na funkčnosť, je to minimalista, ktorý potrebuje len misku s teplým žrádlom. Príliš veľa predmetov okolo neho vyžaduje viac pozornosti, viac starosti, viac zodpovednosti- preč s nimi!

Môže to znieť desivo, ale v zásade je to skvelá informácia 🙂

Konečne máte priestor ku generálnu upratovaniu, zbaveniu sa starého, nepadnúceho oblečenia alebo vecí, ktoré sa akosi samé nahromadili a vy za ne zbytočne platíte pomernú cenu nájmu…

Takže pre vás mám dve dobré správy: 

  1. Tento mesiac ušetríte!
  2. Máte ideálnu šancu zbaviť sa vecí, ktoré s vami už nesúznia. 🙂

V tom prípade vám určite príde vhod rozhovor, ktorý som na tému Triedenia podľa feng šuej mala v Krasoprostoru (Krasopriestor, božské to pomenovanie pre vyladený domov!).

Online rozhovor si možete naladiť 1.10.2020 od 17:00 pod týmto linkom

A neskôr samozrejme zo záznamu. 🙂

….

Tak a to je všetko. Dúfam, že s týmito informáciami naložíte podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Opatrujte sa, i keď nemám rada depresívne správy, zaťahujú sa nad nami mračná…ale ten, kto má informácie, je pripravený a nič ho nezaskočí. 

Budujte teda svoju imunitu, milujte sa a množte lásku v rodine.

Zbavte sa niečoho starého, čo už nemá miesto vo vašom živote a urobte tak priestor pre niečo nové, úžasné, čo sa za rohom trasie, aby vám mohlo hupsnúť do života!

 

Krásne slnečné októbrové dni (a teplé kakao v tie sychravé) želá

 

Miška

Czech koruna
Euro