Keď som mala 20 rokov, zastávala som názor, že v rámci adekvátnej čistoty tela stačí základná hygiena: 2x denne umyť zuby, 1x za týždeň sprcha (tak ma naučili doma, jaj!) a na všetku očistu od tváre až po päty stačí mydlo a šampón. Za 1euro od Balea, pretože peniaze nerastú na stromoch.

Kaderníčka, kozmetika, nedajbože manikúra- to všetko mi prišlo zbytočné a drahé – a ako vravel môj vtedajší priateľ „buržujské“ (tak tomu sa smejem ešte teraz).

Večery som trávila vysedávaním v krčme s drinkom v ruke a viedla debaty o punku, politike, feminizme, revolúcii a ďalších dôležitých témach. Keď som po polnoci prišla domov, ledva som sa odmaľovala, vyluxovala chladničku a odpadla pri televízii.

Keď nad tým tak uvažujem, tak sa sama divím, ako som sa vlastne v zdraví dožila požehnaného veku 30tky (taktne pomlčíme, koľko rokov už po tej 30tke mám), pretože s takýmto prístupom som mohla skončiť ako predčasne zostarnutá a nekvalitnou kozmetikou vyžraná moľa.

Pretočíme pásku o 5rokov dopredu…

V ten deň som si vzala dovolenku, aby som stihla náročný odpočinkový program, ktorý ma čakal.

Ráno som si šla zabehať, aby som si prevzdušnila krv v tele a nabudila sa, zjedla ľahké raňajky, nahodila pohodlné legíny a dlhé tričko a bez make-upu vyrazila von. Čakala ma zastávka na kozmetike, u manikérky, potom prestávka na veľké mandľové latté a cheesecake- a nakoniec u kaderníčky. Večer som prišla domov ako nová žena, na váhe som schudla možno pár cm vlasov a pár milimetrov ostrihaných nechtov ale cítila som, akoby som sa vrátila z týždňa meditácie

 

Rozhodla som sa, že si takýto deň doprajem na svoje narodeniny každý rok.


Cítila som sa tak úžasne, až som sa vznášala nad zemou a na každú stranu rozdávala úsmevy ako filmová hviezda.

Zmena môjho myslenia nenastala zo dňa na deň, trvalo mi roky, než som v sebe tú konzervatívnu a úzkoprsú Mišu naučila, ako sa mať rada. A nebolo to len o vlasoch a vizáži. Na mojej ceste som zmenila veľa zloprajných programov, v ktorých som fungovala a zamorovala si nimi názor na svet. Uvedomila som si, že pokiaľ nemám rada samu seba, nemôžem mať úprimne rada ani nikoho a nič iné. Pokiaľ nedokážem oceniť to, čo je na mne pekné, a starať sa o seba, tak keď to prenesiem do priestoru, tak i ten môj domov bude vždy odrážať len to povrchné a nebudem sa tam cítiť dobre.

Možno preto som nechápala ani tomu, čo robí s priestorom feng šuej – nechcela som si kúpiť ani nový hrniec, keď mi odpadol plastový držiak na jednej strane. Veď druhý ešte držal. Neocenila som hodnotu funkčných a krásnych vecí, pretože som si nevážila samu seba. Kebyže mi vtedy niekto povie, že keď sa obklopím krásnymi predmetmi, bude sa mi ľahšie dýchať a optimistickejšie pozerať na svet, hodila by som po ňom cigaretu.

A teraz sa pripravte: ukážem vám, ako v sebe už dnes prebudiť krásnu Bohyňu.

A garantujem, že na druhý deň sa zobudíte s úsmevom na tvári ! 🙂

Vyčleňte si minimálne 3hodiny, kedy vás doma nebude nikto rušiť.

 • Na mobile vypnite wifi pripojenie a zvuky (ideálne uviesť celý telefón do letového režimu).
 • Pripravte si čaj, kávu alebo i víno (a samozrejme dostatok vody k tomu).
 • Malé občerstvenie, ktoré sa dá jesť vidličkou (ovocie alebo šalát- ste v salóne, predsa nebudete jesť pizzu alebo rebierka! J )
 • Pustite si príjemnú hudbu (ja si užívam mix Sade na Mixcloud.com)

A pomyselne vstúpte do brán domáceho salónu krásy, kde vás čaká:

 • Dlhá voňavá kúpeľ s bublinkami (alebo rovnako voňavá sprcha). Použite penu do kúpeľa alebo okvetné lístky a sviečky.
 • Ak máte v pláne farbiť si vlasy, farbu či hennu naneste na vlasy ešte predtým, než sa naložíte do vane. Zakiaľ sa na vašich kaderiach bude pod ručníkom konať mágia, budete si užívať teplú náruč vody.
 • Peelingová kúra na telo. Boli ste v zime unavené a povädnuté? Pri nanášaní peelingu myslite na to, že spolu s odchádzajúcimi bunkami pokožky, ktoré už doslúžili, sa zbavujete i nánosov zimného obdobia a všetkých ťažôb, ktoré ju sprevádzali.
 • Pemzičkou si vyleštite päty do hladka a kefkou vydrhnite nechty, aby bolo vyleštené a pripravené na nový lak.
 • Celé sa namydlite do bubliniek ako veľká cukrová vata a pozorujte, ako stekajúca voda odplavuje farebné prúžky peny.
 • Zmyte si farbu a do vlasov aplikujte ochrannú kúru po farbení.
 • Po nanesení telového mlieka na vaše hladké a voňavé telo použite čistiacu vodu na pleť ,
 • dajte si masku a presuňte sa do izby, kde vás už čaká ďalšia časť rozmaznávacieho programu a to: film alebo dobrá kniha, lakovanie nechtov a občerstvenie (obľúbený nápoj či jedlo si doplňte sama).

Tento program preferujem na večer, aby ste z pokojného plynutia na vlnách svojho tela plynulo vplávali do mäkkých perín a ráno sa zobudili svieže a nádherné. Ale samozrejme účinok to bude mať i keď si na seba vyčleníte akúkoľvek inú dennú dobu. Každý čas strávený v chráme svojho tela má blahodarný vplyv i na myseľ.

Tak vypnite telefón, deti pošlite s mužom na návštevu k babičke alebo kamkoľvek inam, kde vydržia dlho, pripravte si všetky svoje beauty propriety a na dvere si dajte ceduľku:

Nerušiť, mám rande.

Vaša,

Michaela

 

 

PS: pôvodne som mala v pláne písať o tom, ako 20.3. prichádza k moci nový mesačný vládca- a to Drak, a ako nás ovplyvní, ale tak som sa oddala tej sladkej voľnosti a starostlivosti o seba, že som to už nestihla dopísat, než sa muž s dcérkou vrátili z prechádzky. Ale neospravedlňujem sa, cítim sa tak nabitá a vláčna, že to za to stálo! 🙂

Czech koruna
Euro