Ako to už u čínskych názvov býva, aj Letiaca hviezda (čínsky názov Fej Sing) je poetickým pomenovaním pre premenlivé energie, ktoré sa v pravidelnom rytme premietajú do diania na Zemi.

Ak sa zaujímate o feng shui, tak ste sa už istotne s Letiacou hviezdou stretli- len ste o tom možno ani nevedeli.

Systém Letiacej hviezdy totiž obsahuje aj obľúbený výpočet osobného čísla Ming Kua, čo je základ pri práci s osobnou energiou človeka v priestore. Môžete sa z neho totiž dozvedieť svoje podporujúce alebo naopak nepodporujúce smery, ktorými by ste sa mali riadiť napríklad pri orientovaní čela postele alebo pracovného stola.

Letiaca hviezda feng shui predpokladá, že existuje prepojenie medzi prítomnosťou, orientáciou budovy, dobou, kedy bola postavená a šťastím jej obyvateľov. Podstatou diagnózy Letiacej hviezdy je uistenie, že dôležité funkcie ako spánok, stravovanie, spoločne trávený čas v rodine, práca alebo štúdium, sa odohrávajú v tých častiach budovy, ktorí obsahujú priaznivé usporiadanie Letiacej hviezdy. Na druhej strane doplnkové, alebo menej dôležité miestnosti, by mali byť umiestnené tam, kde bude ich energia odvedená preč spolu s odpadnou vodou, kedy túto nepodporujúcu až škodlivú energiu nebudete svojou činnosťou aktivovať.

 

Letiaca hviezda je geometrický diagram spojnice po sebe idúcich čísiel, zoradených v tabuľke Lo Shu. Udáva rytmus a význam toku času v 9 ročnom cykle. Je odvodená od energetickej vibrácie siedmich hviezd súhvezdia Veľkého voza, a dvoch „strážcov“ (ktorí nie sú skutočnými hviezdami) a ich vplyvu na Zem. Každá hviezda zo súhvezdia má svoj názov, pozíciu a vplyv na osud človeka na Zemi.

 

Súhvezdie Veľkého voza bolo už počas dynastie Šang (13-11st pred n. l.) uctievané ako božstvo (alebo jeho trón). Neskôr bol Veľký voz považovaný za kanál energie čchi, ktorá prichádza z Tai qi (Tai čchi)- Najvyššej Jednoty. Tak sa toto súhvezdie stalo akýmsi „rozprašovačom“ rôznych druhov energie čchi po svete. Každá z jeho rúk šírila do sveta jeden z deviatich druhov energie, ktoré sú symbolizované práve deviatimi letiacimi hviezdami.

Letiaca hviezda a zdravie vašej nehnuteľnosti

 

Letiace hviezdy ovplyvňujú výkyvy ročných období, prechody medzi prvkami a nárast či pokles jin a jang. Regulujú tiež mikrokozmické zmeny toku čchi v budove- preto má každá budova odpovedajúci typ energie, v závislosti od obdobia, v ktorom bola postavená.  Inak sa bude žiť v dome postavenom v perióde Letiacej hviezdy 5– ktorá prináša stagnáciu, choroby a nevítané okolnosti, ako v dome, postavenenom v perióde „šťastných hviezd“ 1, 6 a 8.

Samozrejme, celkovú čchi v budove ovplyvňuje aj veľa ďalších skutočností: krajinné faktory, čelný alebo oporný smer (akým smerom sa budova „pozerá“ a kde má oporu), pôdorys domu a jeho jednotiek atď. Ale chcem vám o tomto napísať, aby ste mali predstavu, aké všetky faktory ovplyvňujú to mýtické „šťastie“, ktoré sa ľudia snažia dosiahnuť prostredníctvom feng shui.

A naopak: dom so zlými letiacimi hviezdami vám neposkytne vytúžený pokoj a podporu ani keby ste si ho vybavili najdrahším dizajnovým nábytkom. Tieto mikro-zmeny majú na celkovú čchi malý vplyv. Stále sa vám budú stávať nehody  a polená valiť pod nohami. Až dokiaľ si domov nezavoláte špecialistu na feng shui, ktorý určí, aké negatívne letiace hviezdy zasiahli váš dom a neporadí vám opatrenia, ktoré urobiť, aby ste tento vplyv zmiernili.

Dobrá správa je, že na každý negatívny vplyv existuje určitý liek. Od umiestnenia harmonizujúceho doplnku,  dispozičnej zmeny bývania, väčšej rekonštrukcie alebo, keď sú hviezdy príliš proti vám, tak sa proste môžete odsťahovať. Áno, aj to je riešenie. Človek nie je strom, aby musel žiť celý život prirastený na jedno miesto.

 

Čo môžete urobiť pre to, aby ste si chytili ideálne hviezdy? Napríklad si so mnou dohovoriť konzultáciu.

Vrelo vám ju odporúčam, ak sa chystáte postaviť si svoj vytúžený domček, kupuje nehnuteľnosť alebo sa sťahujete.

Letiace hviezdy majú svoje individuálne vlastnosti  a môžu vám priniesť skutočne špeciálne „bonusy“. Ako napríklad slávu a dobré meno v publikačnej činnosti, zbohatnutie pv alebo psychické problémy. Každá kombinácia prináša niečo iné- a pre určenie celkového prínosu je potreba komplexne posúdiť daný priestor.

Ak chcete vedieť, čo má pre vás pripravené váš dom, napíšte mi. 

 

Czech koruna
Euro