Feng shui služby

Rozbor bytu alebo domu podľa feng shui

Základný rozbor podľa PaKua, vášho osobného čísla a astrotypu

Pre váš dom či byt navrhnem také úpravy, aby vás každá jedna minúta strávená doma, nabíjala energiou- ako nabíjačka mobilný telefón.

Interiér a predmety, ktoré vás obklopujú, sú jedným z rozhraní vašej vlastnej osobnosti. Tak ako pokožka, alebo oblečenie. Všetko má na vás nejaký vplyv- a ja vám vysvetlím aký.

Vďaka pochopeniu toho, akým sposobom fyzický priestor vplýva na jednotlivé oblasti vášho života, si už dokážete sami korigovať to, aby ste sa obklopovali takými vecmi, ktoré vás budú motivovať v užívaní si života naplno.

Odhalím pozitívne podporujúce a negatívne oslabujúce smery pre váš zámer. Miesto pre odpočinok i to, kde na vás budú chodiť samé skvelé nápady. 

V súlade s vaším osobným vkusom a energiami. Samozrejme vyladené pre všetkých členov domácnosti tak, aby ste sa doma všetci cítili ako v luxusnom hoteli. Plní energie vďaka starostlivosti, ktorou vás váš domov zahrnie. 🙂

Cena: 2500kč (100eur)

Viac informácií

Budem potrebovať: pôdorys domu alebo bytu vo vysokom rozlíšení a váš dátum narodenia (prípadne všetkých členov domácnosti).

Zámer, ktorý pre tento priestor máte. Čo od neho očakávate? V čom by vám mal pomôcť? 

Diagnóza priestoru je v súlade s vaším osobným číslom Ming Kua a zásadami feng shui.

Základný rozbor priestoru podľa PaKua: 2 500 Kč (100 eur)

Kompletný rozbor podľa PaKua a pokročilých techník Feng shui

Kompletná diagnostika priestoru na základe dodaného pôdorysu a návrh zmien, ktoré povedú k harmonizácii miesta a tým i vášho života.

Váš život a smerovanie do budúcnosti ovplyvňuje mnoho externých faktorov. Feng shui má veľa techník, vďaka ktorým môžete tieto vplyvy podchytiť- pochopiť- a využiť vo svoj prospech.

Vedeli ste, že váš dom v sebe nesie určitú predpoveď, na základe toho, v akom období a roku bol postavený?

Feng shui vám odhalí, čo pre vás má váš dom prichystané. Ak sú to pozitívne zmeny, ukážem vám, ako ich aktivovať. Ak by bola predpoveď horšia, poradím vám účinné techniky, ako tento vplyv oslabiť.

V kompletnom rozbore je zakomponovaný aj výklad podľa PaKua pre všetkých členov domácnosti.

Viac informácií

Rozbor podľa pokročilých metód feng shui. Viac k tomu, ako prebieha konzultácia tu >> >>

V cene je 2x 1h telefonický rozhovor, prípadne osobná návšteva- po dohode (platí v prípade ak ste z Prahy alebo zo západného Slovenska).

Po zaplatení platby a poslaní všetkých podkladov vám zavolám a porozprávame sa o vašich životných potrebách a očakávaniach, ktoré si sľubujete od úpravy bytu. Všetko máte na dosah ruky okolo seba a ja vám to interpretujem.

Na základe rozhovoru si stanovíme hlavné oblasti, na ktoré sa sústredím pri diagnóze priestoru a následnej harmonizácii energií.

Kompletný rozbor vám dodám do 1mesiaca od zaplatenia objednávky.

Jednotná cena 7 500 Kč (300 eur) pre dom alebo byt.

VIP rozbor

Chcete pre seba a svoj životný priestor to najlepšie, pretože si uvedomujete, ako veľmi ste spojení. V tom prípade mám pre vás komplexné riešenie. Výklad pre váš dom, byt či projekt vysneného domčeka, ktorý sa chystáte ešte len postaviť.

Porozprávame sa o konkrétnych potrebách a životných cieľoch, ktoré chcete dosiahnuť a očakávaniach, ktoré máte.

V cene je osobná návšteva u vás doma, počas ktorej spravím základné výpočty a priamo na mieste tak odo mňa dostanete cenný vhľad do energetických pomerov, ktoré ovplyvňujú váš život- prostredníctvom miesta, kde bývate. To je veľké uvedomenie č.1.

Všetky techniky Feng shui a astrologický výklad, zhodnotenie úrovne energie priestoru, jeho kompatibilita s vami (a celou rodinou), posolstvo jednotlivých oblastí a miestností. 

Viac informácií

Po rozhovore bude nasledovať obhliadka domu (bytu) a jeho okolia, kde si zmeriam jednotlivé svetové strany a analyzujem energiu a dynamiku okolitého prostredia. Hneď na mieste vám vysvetlím, čo má váš dom na srdci a vo hviezdach.

Osobnú konzultáciu poskytujem po predchádzajúcom dohovore v Prahe a v okolí, prípadne na západnom Slovensku. Vzdialenejšie lokality podľa dohody a preplatenia cestovných nákladov.

V prípade záujmu o túto službu ma prosím najskôr kontaktujte prostredníctvom e-mailu na miska@michaelaruzickova.sk  .

VIP variant 10 000 Kč (400 eur)

Posúdenie nehnuteľnosti pred kúpou, alebo pred prenajatím bytu

Rozbor bytu, domu, či pozemku a jeho okolia podľa vašich osobných energií a zámeru, s ktorým danú nehnuteľnosť kupujete, či sa do nej chcete nasťahovať.

V každom životnom období potrebujete iný priestor- a ak sa presťahujete do toho správneho, váš posun bude raketový.

Verte tomu, že na vás čaká ideálna nehnuteľnosť či byt, a neuspokojte sa s polovičným riešením. Keď sa sťahujete na nové miesto, máte sa tam cítiť ako doma, už od prvého momentu. To miesto k vám prehovorí a nadviaže spojenie s vašou osobnou energiou.

A ja vám potom skontrolujem, čo prinesie energia tohoto miesta pre váš život.

 

Viac informácií

Môžete nájsť krásny zrekonštruovaný dom za výhodnú cenu, ale ak v jeho pôdoryse bude chýbať oblasť Bohatstva, alebo je orientovaný vaším smerom Katastrofy, život v ňom vás bude oberať o energiu a časom to budete vy, kto ho bude predávať ďalej.

Vyvarujte sa slepej uličky a pomôžte si s feng shui.

Budem potrebovať:

 • Dátum narodenia budúcich majiteľov- vás.
 • Pôdorys pozemku alebo bytu/domu.
 • Presnú adresu alebo súradnice Google maps.
 • Dátum postavenia domu alebo dátum väčšej rekonštrukcie, pri ktorej bola menená strecha.
 • Váš zámer s pozemkom/domom či bytom, k čomu ho chcete využívať.

Výsledok: analýza vhodnosti miesta podľa vášho osobného čísla, zámeru a porovnanie s ostatnými zaslanými návrhmi.

Cena 500 Kč (20 eur)/ 1 pôdorys

Ako prebieha Kompletný a VIP rozbor domu – od konzultácie po výsledok

Ak sme sa dohovorili na osobnom stretnutí (v prípade Kompletného rozboru), tak prvá konzultácia prebieha u vás doma. 

Dopredu budem potrebovať váš dátum narodenia (a všetkých členov rodiny), pôdorys a popis aktuálneho žitia na tomto mieste. Darí sa vám, alebo nedarí? Všetko má spojitosť- ktorú zatiaľ nevidíte ale ja áno.

A vy hneď na prvom stretnutí dostanete obsiahly výklad, ako s vami komunikuje váš dom. Kde je stagnujúca energia, negatívne šípy, ktoré oslabujú danú oblasť a vaše fungovanie v nej. A prvý nástrel harmonizačných opatrení. 

Čo od vás budem potrebovať (rozbor na diaľku):

 • Presnú adresu podľa Google maps.
 • Dátum narodenia všetkých členov domácnosti.
 • Dátum postavenia domu alebo dátum väčšej rekonštrukcie, pri ktorej bola menená strecha.
 • Pôdorys – ideálne priamo od architekta (býva súčasťou predajnej alebo nájomnej zmluvy), ak to nie je možné dodať, tak čo najpresnejšie vlastnoručne narysovaný pôdorys.
 • Video dokumentácia domu – video ako prichádzate dovnútra, otváranie dverí do miestností- ako u vás prúdi energia.
 • Hodnotím úroveň prístupu, čelný pohľad (fénixa) domu, blízke okolie vstupných dverí.
 • Fotodokumentácia domu – exteriér. Potrebujem vidieť typ strechy, rozmiestnenie okien, zadný pohľad (ochrana) väčšinou býva do záhrady. 
 • Fotodokumentácia domu – interiér. Hodnotím použité prvky, materiál, dekoračné predmety, rozmiestnenie nábytku- v súlade s vašou osobnou energiou.

Tieto materiály považujem zadôverné a bez vášho súhlasu nebudú nikde zverejnené.

 

Ako budem pokračovať:

 • Vyložím vaše Ming Kua a Astrotyp, s ktorými budeme pracovať pri prvej on-line konzultácii.
 • Počas úvodnej konzultácie vám vysvetlím, ako vo vašom dome prúdi energia čchi a čo všetko ovplyvňuje jej prívod a kvalitu.
 • Rovnako sa dozviete aký typ interiéru vyhovuje vášmu živla (Ming Kua) a archetypu (Astrotyp) a dodáva mu potrebnú výživu, alebo ho naopak oslabuje.
 • Takže už z prvej konzultácie budete vedieť ako upraviť svoj osobný priestor a dostanete presne špecifikované, čo je najväčším problémom a ako to môžete okamžite zmeniť!
 • Spoločne sa pozrieme na zúbok aj vašim aktuálnym životným výzvam a ja sa na hľadanie odpovedí zameriam pri vlastnej analýze. Odpovede sú okolo vás, len musíte vedieť, kde ich hľadať.

Ďalej:

 • Zameriam svetové strany a podľa nich vypracujem niekoľko vrstiev matríc, ktoré predstavujú jednotlivé úrovne energie vášho domu.
 • Všetky sektory prehľadne vyznačím a v zhrnutí sa dozviete aj zrozumiteľné vysvetlenú teoretickú stránku.
 • Určím priaznivé a problematické oblasti a odporučím uskutočniteľné nápravné opatrenia.
 • Označím pozitívne a negatívne smery pre obyvateľov domu.
 • Pracujem s matricami Pakua, Bazhai a Letiacou hviezdou, ku ktorým dostanete samozrejme zhrnutie, aby ste mohli svojmu domu porozumieť aj sami.
 • Analyzujem výsledky všetkých oblastí a vy dostanete prehľadne spracovaný návrh a „rodný list“ domu, kde sa dozviete aký má tento priestor potenciál pre váš život.

Feng shui je pre vás, ak:

 • ste pripravení urobiť veľkú zmenu v živote a chcete to vziať „od podlahy“
 • chcete, aby váš dom nebol len zhlukom miestností s nábytkom, ale vyživujúcim domovom
 • máte neproduktívne návyky, alebo pocit, že sa nemôžete pohnúť z miesta
 • potrebujete nový štart a slobodu od zmätku a neporiadku
 • túžite po novej šťave do života
 • ste pripravení prijať do svojho života hojnosť na každej úrovni
 • chcete si privolať lepšiu prácu, chápavejšieho partnera, nových priateľov alebo sa chcete zbaviť nefungujúcich programov a zvykov

Spolupráca so mnou pre vás nie je to pravé kávové, ak:

 • na svoje problémy hľadáte zázračnú tabletku
 • veríte, že sa veľká nerovnováha vášho života zlepší nakupovaním ďalších vecí
 • nie ste ochotní urobiť fyzické zmeny vo svojom domove a živote
 • ak sa ešte necítite pripravení vykonať zmenu, alebo chcete, aby to urobil niekto za vás
 • sa necítite odhodlaní žiť ten najlepší život, aký môžete dosiahnuť

FAQ

Čo je to feng shui? 

Feng shui (číta sa feng šuej), je staroveké čínske umenie, ktoré slúži k pochopeniu a využívaniu prírodných síl vo svoj prospech. Nasledovanie týchto prirodzených energií prináša človeku harmonické plynutie. A ak nejaké prekážky nastanú, s pomocou FŠ sa dajú prekonať alebo zmierniť ich dopad.
Feng (vietor) a Shui (voda) je symbolické vyjadrenie dvoch najsilnejších síl, ktoré formujú krajinu.

Feng shui je cestou človeka, zeme a nebies.

S čím vám môže feng shui pomôcť?

Hovorí sa, že energia priestoru vás ovplyvňuje z 1/3. Ďalšiu tretinu máte vrodenú alebo naučenú a až tá posledná tretina je sila vašich vedomých rozhodnutí.  A prečo si nepripraviť také prostredie, ktoré vám dá silný mandát k pozitívnym rozhodnutiam? Vďaka využitiu feng shui si upravíte domov tak, aby vás dobíjal ako nabíjačka mobilný telefón, kedykoľvek prekročíte prah svojho domu. Tieto vedomosti môžete využiť, aj keď nie taoisti alebo veriaci, pretože FŠ nie je náboženstvo.

Feng shui pochádza z Číny. Bude fungovať aj u nás?

FŠ síce pochádza z Číny, ale podobné zákonitosti priestoru sme od dávnych časov využívali aj my, Európania. Len pre ne máme inú terminológiu a iné pomôcky. Ochranný veterný kohútik na streche, podkova nad dverami, rovnako ako geopatogénne zóny, genius loci („duch miesta“), silové lokality, posvätná geometria.. to všetko poznáme i v našej česko-slovenskej kotline. Feng shui je jedným z ôsmich darov ktoré dostalo ľudstvo z Nebies, spoločne s akupunktúrou, cvičením čchi-kung, zdravým stravovaním podľa TČM a ďalšími. A účinkujú tieto snáď len na Číňanov? Samozrejme, že fungujú aj na Európanov.

Kde všade môžem použiť techniky feng shui? 

Pri návrhu pôdorysu stavby, plánovaní prestavby a rekonštrukcie, v interiéri a exteriéri všeobecne, pri plánovaní a tvorbe záhrad.

Podľa FŠ a čínskej astrológie dokážeme určiť i ideálny dátum pre rôzne významné udalosti – podpísanie obchodnej zmluvy, svadba, nástup do zamestnania, kompatibilita obchodných partnerov, sila zámeru alebo nového podnikateľského nápadu a iné.

Mám svoj vlastný vkus, nebude to u mňa doma vyzerať ako v čínskej reštaurácii?

Cieľom FŠ je prispôsobiť priestor energii jeho obyvateľov. K tomu slúži výpočet Ming Kua- osobného čísla, ktoré udáva tieto priestorové preferencie, samozrejme v súhre s jedinečným vkusom obyvateľov. Správne FŠ má vyzerať tak, že ho voľným okom postrehne len skúsený odborník. Ostatní ľudia sa v takto „upravenom“ priestore cítia proste len veľmi dobre. K stimulácii pozitívnych oblastí nepotrebujete žiadne sošky, závesné mobily alebo kaligrafické obrázky.  Neexistuje žiaden „oficiálny“ vzhľad, ako by mala správne vyzerať spálňa alebo obývačka. Hlavné je, aby ste sa tam cítili dobre vy sami.

Nechcem, aby mi feng shui diktovalo, ako mám žiť svoj život

FŠ využíva veľa rôznych techník pre veľa rôznych okolností, ale ich použitie sa vždy musí prispôsobiť danému priestoru a možnostiam. Trám nad jedálenským stolom alebo posteľou je vysoko negatívny prvok v priestore. Ale čo keď bývate v prenajatom byte alebo si nemôžete dovoliť nákladnú rekonštrukciu? Vždy treba prihliadať na reálne možnosti, ako sa dá táto ša-čchi (negatívna energia) vyliečiť.

Rovnako znalosť Ham Yu, z ktorého vzišiel astrotyp (a jeho veľmi zjednodušená forma populárneho čínskeho horoskopu) má človeku pomôcť žiť dlhý, zdravý a šťastný, naplnený život. Ale aplikácia týchto princípov už je vecou jednotlivca.

Čo keď sa k tomu stavia partner odmietavo?

Zodpovednosť si za seba nesie každý sám. Snažiť sa zmeniť niekoho iného, než seba, je bojom, ktorý vedie ego a je to len strata času. Láskavým prístupom a pochopením dosiahnete oveľa viac. Hovorím z vlastnej skúsenosti- môj manžel je Potkan, a tí potrebujú komunikovať, debatovať a všetko verbalizovať- aj emócie. Jeho pôvodne sarkastický až odmietavý prístup sa po rokoch nášho spolužitia zmenil na nepredstieraný záujem. To keď na vlastné oči videl, ako zmeny podľa FŠ pozitívne ovplyvnili náš vzťah a vzájomnú prosperitu!

A princípy feng shui od tej doby dodržuje aj sám. 🙂

Za ako dlho uvidím účinky? 

Za pár dní až za pár týždňov, závisí od rozsahu uskutočnených zmien.

Všetko so všetkým súvisí- niekedy aj malá zmena v priestore spustí reťazovú reakciu zmien v živote.