Čínsky horoskop

Prečo práve on?

Keď ste sa dostali až sem, na moje stránky, určite nie ste nováčikovia na poli osobnostného rozvoja a s nejakým tým výkladovým systémom, ktorý vás „zanalyzuje“ podľa dáta narodenia ste sa už zaiste stretli. Vedzte teda, že Čínsky horoskop je jedným z najstarších systémov poznania ľudskej osobnosti s viac ako 2tisíc ročnou históriou. Aký iný systém sa môže pyšnieť tak dlhou tradíciou kontinuálneho užívania. Starí taoisti získavali, ochraňovali a kultivovali znalosti ľudského charakteru po dlhé veky- a táto múdrosť žije a kvitne i ďalej! Novodobí astrológovia čínskej metafyziky využívajú múdre tabuľky aj v modernej dobe- a do studnice vedomostí prilievajú kvapku za kvapkou. Ja som jednou z nich…

Najskôr som tomu neverila…

Keď som sa s čínskym horoskopom, okolo strednej školy, stretla prvýkrát, rozdelenie na 12 znamení mi prišlo ako kopírka toho „klasického“ západného horoskopu, aký nájdeme na zadnej strane v každom časopise o móde, zdraví a kde kade inde. S tým rozdielom, že „východný“ horoskop neanalyzuje človeka podľa mesiaca, ale podľa roku narodenia. Nechápala som, ako môže toto paušalizovanie hodiť všetkých ľudí narodených v 365 dňoch do „jedného vreca“. Priznám sa, to ma veľmi neoslovilo…

…a teraz vám v jednej vete poviem toľko, akoby sme sa poznali celý život

Pretočíme trošku dianie a skočíme priamo do AHA momentu, kedy som o veľa rokov na to zistila, že rok narodenia a jeho znamenie je iba jedným dielikom skladačky. Že každý časový údaj narodenia nesie inú vibráciu, a teda inú informáciu. Bolo to počas štúdií feng šuej – a ten fascinujúci presah učenia o 5 elementoch do oblasti osobnostného rozvoja, že vlastne 5 elementov žije v každom z nás (ale iným spôsobom), ma úplne očaril. Dal mi úplne iný pohľad na moje vzťahy, na mojich rodičov, na moju minulosť, partnerov, kolegov…a na seba samú. Bol to jeden z veľkých míľnikov môjho života- a podľa odozvy klientov nastala s pochopením ich čínskeho horoskopu veľká zmena aj v ich životoch. A často i úľava a vydýchnutie, že nie sú divní oni, ani ich blízki. 

 

referencia Jitka Rukavičková

Nie je výklad ako výklad

 

Čínsky horoskop vykladám profesionálne od roku 2019. Ale už niekoľko rokov predtým som jeho relevanciu testovala na kamarátkach a kolegoch… a vlastne na komkoľvek, kto bol ochotný počúvať 🙂 Do výkladov na plný úväzok som sa pustila až vtedy, keď som si v desiatkach debát nad osobnosťou a životom s ochotnými figurantami overila, že moje vhľady nekopírujú internetové poučky a prinášajú zaujímavý nový pohľad na život človeka a jeho cestu. Časom a štúdiom som si uvedomila, že za všetkým dianím vo svete sa ukrýva určitý rytmus.

A toto vlnenie, tento rytmus skúmam, nasledujem a žijem podľa neho.

Vďaka čínskemu horoskopu viem, že každý má svoj vlastný rytmus! Aký- akej farby, akej vibrácie…to už ukáže jeho vlastný horoskop…

Snažím sa prísť na to, kam sa uberie/me, aby som bola pripravená včas zachytiť zmenu a preladiť sa na tú správnu cestu podpory a úspechu. Preto študujem rozličné prístupy, spôsoby a techniky, ktoré skúmajú prírodné rytmy (o tom viac v záložke>>> vzdelanie). A že je toho toľko!

Čo ale stále nestrácam zo zreteľa je prínos, ktorý tieto vedomosti prinesú pre toho, kto mi položí otázku. Pretože ono je krásne, že ma astrológia baví a dokážem porozumieť hĺbke a presahu, o akom sa „bežnému“ človeku ani nesníva. Vidím ďaleko do minulosti i budúcnosti, pod niekoľko vrstiev chovania a motivácie… A práve to je chyták- kedy sa nadšenec postupne stáva učencom, pohybuje sa vo hviezdach- a potom stráca kontakt so zemou (realitou) a zabúda rozprávať rečou bežných ľudí. Tak to u mňa nečakajte. Jedna žena o mne raz povedala, že som

„krásna mladá žena, ktorá zastane úlohu vráskavého starého čínskeho mudrca“.

 Tak vďaka, Alžběto!

A túto múdrosť, spoločne s pocitom optimizmu a radosti zo svojho osudu sa snažím dostať aj do svojich výkladov. Nie nadarmo som vašou osobnou roztlieskavačkou s priamou linkou na Nebesia.

S akým systémom pracujem?

Ako to už so systémami býva, časom sa výklady diferencujú a odkláňajú od pôvodného zdroja. V čínskej astrológii sa v súčasnosti stretnete s dvomi prístupmi:

 BaZi, nazývaný 4 piliere osudu, rozoberá 4 úrovne osobnosti podľa roka, mesiaca, dňa a hodina narodenia.

– Astrotyp, vychádzajúci zo starodávneho umenia Ham Yu, k tomu pridáva ešte ročnú dobu narodenia (sezónu) a špecifikum roka.

Od svojich učiteľov som sa naučila oba dva spôsoby výkladu- ale vďaka niekoľkoročným skúsenostiam „dávam“ viac na tento druhý- Astrotyp, Nechcem vám zamotať hlavu detailmi prečo (veľmi rada sa o tom porozprávam naživo!), ale tento prístup je veľmi praktický. A to predsa chceme: dozvedieť sa nielen ČO-informácie, ale i AKO ich využiť a dosiahnuť tak transformáciu.

Astrotyp
Astrotyp

Čo o vás odhalí čínsky horoskop?

Čínsky horoskop ma zaujal pre to, že je táto osobnostná analýza človeka je rozprávaná poetickou rečou 5 elementov, jinu a jangu a 12 znamení. Ukazuje, aké energie sme dostali pri narodení do vienka, aké sa do nás „otlačili“ v momente prvého nadýchnutia. Tieto určujú to, na aké činnosti máme prirodzený talent, čo nám pôjde takpovediac samo od ruky. Skladba energií, náboj a vzťah medzi jednotlivými znameniami – úrovňami čínskeho horoskopu tak vytvára jedinečný mix.

Kým ste sami sebou. V čínskom horoskope je dôležité uvedomiť si, že toto je vaše prirodzené nastavenie. Dary, ktoré ste dostali od milostivých Nebies, aby ste dosiahli svoj životný cieľ. Ale nebojte – váš Osud nie je napísaný dopredu. Váš horoskop vám ukáže len smer cesty, ale jej cieľ sa dá dosiahnuť mnohými cestičkami. A ktorú si vyberiete, je len na vás.

Vďaka svojmu horoskopu  si uvedomíte, akí ste prirodzene, bez vrstiev nabalených životom (rodinou, výchovou, spoločnosťou, kolektívom). Pochopíte sami seba, vaše správanie a postoje. Svoje silné stránky a hodnoty, z ktorých nezľavíte. Veľkým oslobodením bude, že si prestanete vyčítať veľa vecí, že sa prestanete porovnávať s inými ľuďmi. Prečo, keď sme všetci jedineční a dokonalí v tom svojom.

Každý má nejaký dar, ktorým môže obohatiť tento svet… Váš horoskop vám ukáže, v čom sa ukrýva práve ten váš.

Pozrite sa na svoj život novými očami:

Vďaka tisícročným skúsenostiam čínskej astrológie, feng shui a ďalších učení, ktorú sú stále živé, t.j. používajú a vyvíjajú sa, máte k dispozícii obrovskú múdrosť. 

Vyberte si z nasledujúcich možností rozboru a ponorte sa skúmania svojej osobnosti a jej pohnútok, o ktorých ste doteraz ani netušili.

Keď zistíte, čo všetko sa nachádza vo vašom dáte narodenia, budete fascinovaní- a budete chcieť vedieť viac.

Preto som vytvorila niekoľko možností, z ktorých si určite vyberiete podľa svojich aktuálnych potrieb:

– osobný Astrotyp len pre vás, v elektronickej forme, alebo aj s rozhovorom so mnou, kde sa dozviete ešte viac súvislostí, ktoré sa na papier nevošli.

– Astrotyp pre vaše dieťa alebo partnera.

– balíček rodinných Astrotypov s bohatými rozhovormi nad vašimi vzťahmi, kde dostanete presne mierené harmonizačné tipy aj z oblasti feng šuej.

– a nakoniec obľúbený “Voňavý Astrotyp” s vonnou esenciou vytvorenou na mieru profesionálnou aromaterapeutkou. Doprajte si svoju luxusnú kotvu a vydajte sa na vyšší level poznania.

 

Czech koruna
Euro